Zilan Şeyhi anma töreninde, 50 dana, 40 koyun ve 30 keçi kesildi

1364 gün önce eklendi 31 Mayıs 2015, 15:35
- BATMAN'ın Beşiri İlçesi'nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Şeyh Halit Zilan'ı Anma Etkinlikleri' kapsamında düzenlenen en üzel ilahi okuma yarışmasında birinci seçilen Batman ekibine ödül olarak bir keçi verildi. Etkinliklere katılan yaklaşık 100 bin kişi için de 50 dana, 40 koyun, 30 keçi kesildi.

Beşiri İlçesi'ne bağlı Örmegöze Köyü'nde dün başlayan ve bugün sona eren Şeyh Halit Zilan'ı etkinlikleri kapsamında, en güzel ilahi okuma yarışması düzenlendi. Batman, Tekirdağ, Van ve Lüleburgaz'dan 4 grubun katıldığı yarışmada birinci seçilen Batman ekibine keçi hediye edildi. Şeyh Selman Bağdu, en iyi ilahi okuyan Batman ekibini kutlayarak başarılarının devamını diledi.

İki gün boyunca 100 binden fazla kişinin ağırlandığı etkinlikler için, 50 dana, 40 koyun ve 30 keçi kesildiği türbede, yaklaşık 5'er bin kişilik gruplar yer sofrasında yemek yedi. Dana, kuzu eti ile pirinç-bulgur pilavı, güveç ve 10 bin ekmek yer sofrasında bağdaş kuran ziyaretçilere ikram edildi. Yer sofrasının dışında çadır kuranların beraberinde getirdikleri mahalli yemekler de batı illerinden gelen konuklara sunuldu. İki günlük anma etkinliğine 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırladıklarını ifade eden Şeyh Selman Bağdu, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen konuklarımızı bu yılki etkinliklerde en iyi şekilde ağırladık" dedi.
HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
HDP'nin Kazlıçeşme mitingi

HDP'nin Kazlıçeşme'de yapacağı miting toplanmalar sürüyor.M..

Kilis’te kaçak sigaraya 4 gözaltı

- KİLİS'te, polisin arama yaptığı 4 araçta 61 bin 850 paket..

'Çocuk gelin' Kader'e imam nikahı kıyan imam cezadan kurtuldu

- RESMİ nikahtan önce dini nikah kıyanlara verilen hapisle ..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz