Yozgat'ta Vosvos Şenliği

1481 gün önce eklendi 31 Mayıs 2015, 14:05
- YOZGAT'ın Kadışehri İlçesi, Vosvos Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. İlçede ilk kez düzenlenen şenlikte, 35 otomobil, ilçe turu attı.

Kadışehri Kaymakamlığı tarafından organize edilen Vosvos Şenliği kapsamında yaşlılar ve çocuklar, ilçeye gelen 'vosvos' ve 'kaplumbağa' olarak da bilinen, Volkswagen marka eski model otomobillerle gezmenin keyfini yaşadı. Sosyal ve kültürel yaşamını canlandırmak amacıyla düzenlenen şenlik, ilçeye 5 kilometre mesafedeki Çallı Tepe mevkiinde gerçekleştirildi. Çevre illerden 35 vosvos tutkununun nostaljik otomobilleriyle katıldıkları şenliğe ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Eski günlerin özlemini yaşayan yaşlılar ve vosvosları gören çocuklar, otomobillere binme imkanı buldu.

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, ilçede sosyal yaşamın sınırlı olduğunu, bu nedenle de bu tür etkinliklere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kaymakam Doğan, "Düzenlediğimiz bu etkinlik sayesinde ilçemiz halkı, yaşlısı, genci, kadını, çocuğu bir araya gelip, kaynaşma, birlikte eğlenme imkanı bulmaktadır. Bu tür etkinlikleri sürekli hale getirmek istiyoruz" dedi.
HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Kaymakam'dan, 4 ayda 3 çocuğu ölen Güler ailesine ev sözü

- KARS'ın Arpaçay İlçesi'nde 4 ayda 3 çocukları ölen Zeyne..

Kaçan keçisinin arkasından giden kasap kayalıklarda mahsur kaldı

- HAKKARİ'de dağlık alana kaçan keçisini arayan kasap, 24 ya..

Evden uzaklaştırma cezası alınca kendini yaktı

- BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde, aile içi şiddet nedeniyle bi..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz