Yozgat'ta Vosvos Şenliği

871 gün önce eklendi 31 Mayıs 2015, 11:05
- YOZGAT'ın Kadışehri İlçesi, Vosvos Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. İlçede ilk kez düzenlenen şenlikte, 35 otomobil, ilçe turu attı.

Kadışehri Kaymakamlığı tarafından organize edilen Vosvos Şenliği kapsamında yaşlılar ve çocuklar, ilçeye gelen 'vosvos' ve 'kaplumbağa' olarak da bilinen, Volkswagen marka eski model otomobillerle gezmenin keyfini yaşadı. Sosyal ve kültürel yaşamını canlandırmak amacıyla düzenlenen şenlik, ilçeye 5 kilometre mesafedeki Çallı Tepe mevkiinde gerçekleştirildi. Çevre illerden 35 vosvos tutkununun nostaljik otomobilleriyle katıldıkları şenliğe ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Eski günlerin özlemini yaşayan yaşlılar ve vosvosları gören çocuklar, otomobillere binme imkanı buldu.

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, ilçede sosyal yaşamın sınırlı olduğunu, bu nedenle de bu tür etkinliklere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kaymakam Doğan, "Düzenlediğimiz bu etkinlik sayesinde ilçemiz halkı, yaşlısı, genci, kadını, çocuğu bir araya gelip, kaynaşma, birlikte eğlenme imkanı bulmaktadır. Bu tür etkinlikleri sürekli hale getirmek istiyoruz" dedi.
HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Suriyeli kaçaklar İstanköy'de karaya çıkar çıkmaz namaz kıldı

- BODRUM'dan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçen Su..

Türk Dünyası Gazeteciler Şurası'nda ‘Basın Ödülü’ Avrupa Medya Grubu'na ver..

-Eskişehir'de ilk olarak 2014 yılında düzenlenen 'Türk Dünya..

Gaziantep’te TIR motosiklete çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

- GAZİANTEP'te, TIR'ın çarpmasıyla devrilen motosikletten dü..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz