Türkiye'nin akıllı vida devinden yatırım atağı

1509 gün önce eklendi 28 Mayıs 2015, 12:15
- TÜRKİYE'de akıllı vida üreten tek firma olan SFS İntec, yeni yatırımla üretim kapasitesini yüzde 40 oranında arttırdı. 18 yıldır vida üzerine üretim yapan firmanın, mevcut üretim tesisinin yanına inşa ettirdiği 6 bin 200 metrekare kapalı alana sahip İzmir Torbalı'daki ek tesis törenle hizmete açıldı.

SFS İntec'in ek üretim tesisinin açılışını, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, SFS intec CEO'su Jens Breu, SFS intec Türkiye Genel Müdürü Eray Çelikli, Finans Direktörü Nevin İriparlak ve Yeni Yatırımlar Sorumlusu Deniz Alatay birlikte yaptı. Toplamda 20 bin metrekarelik alanda üretim yapacak olan tesis, istihdama da önemli katkıda bulunacağı bildirildi.

TÜRKİYEYİ AKILLI VİDA İLE TANIŞTIRDI

SFS intec, 'Dekim Metal A.Ş'. olarak Torbalı'da matkap uçlu vida üretmek üzere 1997 yılında kuruldu. 'Dekpax' markasıyla Türkiye'yi 'akıllı vida' kavramıyla tanıştıran firma, zamanla sektöründe de girişimci ve öncü bir firmalar arasındaki yerini aldı. 2008 yılında tüm dünyada soğuk şekillendirme konusunda global bir lider olan SFS İntec ile ortaklık kurulup, firma 'SFS Dekpaks Bağlantı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.' ismini aldı. SFS İntec, 2011 yılının sonunda da hisselerin tamamını satın aldı. SFS intec grubu içerisinde önemli bir üretim ve satış merkezi haline gelen fabrika, kurumsal kimlik ve entegrasyon çalışmaları doğrultusunda 3 yıl önce ismini 'SFS intec Bağlantı Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.' olarak değiştirdi. 2000 yılında ABD'den 'CFI', 2008 yılında Çin'den 'Sunil', Çin, 2008 yılında 'Gesipa', 2011'de 'SFS Dekpax' Türkiye, 2012'de Hindistan'dan 'Indo Schöttle' ve yine 2012'de Çin'den 'Unisteel' firmalarını bünyesine katarak, büyüyen SFS İntec Grubu 30'a yakın ülkede 60'ın üzerinde tam entegre fabrika, üretim tesisi ve 8 bine yakın çalışanı ile üretimini sürdürüyor. SFS İntec, geçen Mayıs ayında İsviçre Borsası'nda (SIX) halka arzı gerçekleştirdi.

Türkiye'de EN ISO9001 sertifikası ve Dekpax tescilli markası ile akıllı vida üreten tek firma olan SFS Intec, bir yandan da yatırımlarına devam ediyor. SFS Intec, üretim kapasitesini artırmak için Torbalı'daki mevcut tesisine, 6bin 200 metrekarelik yeni üretim alanı ekledi. SFS Intec bu sayede yeni bir istihdam alanı da oluşturdu. Hali hazırda, Torbalı'daki tesisinde 200'e yakın personel çalıştıran şirket, yeni tesis ile bu sayıyı daha da yukarı çekecek. 2014 yılında inşası başlayan tesise ilave olarak mevcut üretim alanında yaptığı renovasyon çalışmaları ile kalite ve çalışma standartlarını yükseltmeyi hedefleyen SFS Intec, pazardaki bilinirlik ve kalitesini pekiştirmiş oldu.
HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Üreticilerden bakanlığa kuş gribi mektubu

- BALIKESİR'in Bandırma İlçesi Ticaret Borsası Başkanı Hali..

Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün: Bütün arkadaşlarımızı üretime davet ediyo..

- BİR grup işçinin fabrika kapasında bekleyerek işbaşı yapma..

ICBC: Tekstilbank Avrasyalı olma stratejilerini izleyecek

- Çin merkezli Industrial and Commercial Bank of China Limi..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz