Şifalı balıklar sezon açtı

1509 gün önce eklendi 29 Mayıs 2015, 11:02

ANTALYA Aqualand Su Cenneti başta olmak üzere birçok turistik tesis içerisinde hazırlanan özel havuzlar içinde yaşayan Garra Ruffa cinsi doktor balıklar, yaz sezonunu açtı.

Su parkına gelen turistler tarafından büyük ilgi gören doktor balık havuzları önünde uzun kuyruklar oluşuyor. 15 ve 30 dakika olmak üzere iki farklı seansı bulunan doktor balıklar, el ve ayaklardaki ölü deriyi yiyerek mantar, egzama gibi hastalıkların tedavisinde alternatif tıp seçeneği olarak görülüyor.

Sivas'ta yetiştirilen Garra Ruffa balıkları, Antalya'nın farklı köşelerinde turistlerin hizmetine sunuluyor. Özel tasarım oturaklı akvaryumlarda yaşayan balıklar, ayaklarını suyun içine sokan turistlere farklı bir deneyim yaşatıyor. Bir anda parmak ve parmak aralarından başlayarak can yakmayan ısırıklarla ölü derileri yemeye başlayan balıklar kimini gıdıklıyor kimini ise korkutuyor.

10 ila 25 dolar arasında doktor balık deneyimi yaşayan turistler, balıkların derilerini yemesini izliyor kimisi kamerası ile kayıt ediyor.


HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Oto yıkama tabancası vücuduna saplandı

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde araç yıkadığı sırada de..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz