Seçim değil açık artırma

1481 gün önce eklendi 31 Mayıs 2015, 12:41

Karaöz'deki toplantıda konuşan Ak Parti Milletvekili Adayı Mustafa Köse, muhalefetin asgari ücret ve emekli maaşı gibi konulardaki tavrını eleştirip "Seçim süreci açık artırmaya döndü" dedi


Ak Parti Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Köse, Aksu'ya bağlı Karaöz Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Durmuş Kaan Şahin, Ak Parti 22'nci Dönem Milletvekili Osman Akman ve Karaöz'lü İl Başkan Yardımcısı Ali Çetin de toplantıya katılanlar arasındaydı. Köse, seçim sürecinin açık artırmaya döndüğünü söyledi.

BAŞKAN DESTEK İSTEDİ

Toplantının başında söz alan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, "Aksu hak ettiği hizmetleri alacak" diyerek Ak Partili milletvekili için destek istedi. Şahin, " İmarla ilgili sıkıntılar, ulaşım, asfalt, park alanları hepsinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ama büyük projelerin bir de Ankara ayağı oluyor. Çözüm için de milletvekillerimize ve bakanlarımıza vereceğimiz destek çok önemli. Başarımız ekipçiliğimizden geçiyor. Bölgemiz hizmet yağmuruna tutuldu. Bu yatırımların mutlaka daha büyükleri de gelecek" dedi.

YİNE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ

Ak Parti Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Köse de yapılan çalışmalardan ve yapılacaklardan bahsederek Karaöz halkına seslendi. Köse, "Aksu'da Şahin'ler bir olup çok çalıştılar. Teşkilat, kadınlarımız, gençler, herkes çok çalıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ve bizler de o dönem il yönetimi olarak çok çalıştık. Asıl olan Allah'ın yardımıyla yerel seçimlerde kazanan olduk. Artık Antalya ve Aksu hizmet görüyor. İnşallah milletvekili olduğumuzda da sizleri ziyarete geleceğiz. Sizden başka gidecek yerimiz yok" diye konuştu.

'O ZAMAN HAYDAR BAŞ DİYELİM'

Muhalefet partilerinin seçim sürecinde verdiği asgari ücret vaatlerinin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Köse, Türkiye'de öncekilerden çok farklı bir seçim süreci yaşandığının altını çizdi. Köse, "Öyle bir vaat yarışına girildi ki, seçim açık artırmaya döndü. Atmanın sağlığa zararı yok. Asgari ücrete biri 1500, biri 1800, diğeri 2500 lira olacak diyor. Madem maharet en çok veren o zaman 'İş, aş, Haydar Baş, 5000 lira maaş' diyelim. Ama kazın ayağı öyle değil" sözleriyle muhalefete ve büyük vaatlerle öne çıkan BTP Genel Başkanı Haydar Baş'a göndermede bulundu.

FIKRAYLA ELEŞTİRDİ

Köse, muhalefetin vaatlerini ilginç bir fıkra anlatarak eleştirmeye devam etti. "Şimdi adamın birisi Karaöz'e gelmiş. Kurşunlu'ya yürüyecek olmuş. Ne kadar zamanda gideceğini sormuş. Sorduğu kişi 'Yürü kardeşim' demiş. 'Desene ne kadar zamanda giderim' diye tekrar sormuş. 'Yürü hemşerim yürü' demiş. Bakmış cevap alamıyor yürümüş. Biraz gidince arkasından '3 saatte gidersin' demiş. 'Demin niye demedin' diye sorunca da 'Yürüyüşünü görmedim ki' demiş. Biz bu atıp tutanların yürüyüşünü çok gördük" dedi.

'2B TANSİYON HASTASI ETTİ'

"Bugün asgari ücret çok mu, değil. Ama inşallah artacak" diyen Köse'nin geçmişle bugün hakkında kıyaslama yaparken sarf ettiği "Aksulular 2B eylemlerinde bizi tansiyon hastası ettiler" sözü de dikkat çekti. Köse şu sözleri kaydetti: "Bir realiteyi ortaya koyalım. Asgari ücret 2001'de 180 liraydı. Yüzde 500'den daha fazla artarak 950 lira oldu. En düşük memur maaşı yüzde 700 arttı. Bu süreçte enflasyonsa yüzde 100 arttı. Geçen gün Eczacılar Odası'na gittik. Benim kullandığım bir tansiyon ilacı var. Sağ olsun Aksulular 2B eylemlerinde bizi tansiyon hastası ettiler. 2001 senesinde 80 lira, 5-6 yıl önce de 38 liraymış. Şimdi 8 liraya alıyorum."


HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Tanju Çolak'la seçim turu

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mustafa Köse ile seçi..

Elvan turizmciler ve esnaf odası üyeleriyle buluştu

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, Antalya 1'in..

Tütüncü tapu dağıttı

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşil Antalya Sanatkar..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz