Karagöl Yaylası'nda yol yapım çalışmaları sürüyor

1507 gün önce eklendi 30 Mayıs 2015, 14:09

KUMLUCA'ya bağlı Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası'nda belediye tarafından başlatılan yol yapım çalışmaları sürüyor.


Kumluca'da halkın özellikle yaz aylarında yoğun şekilde kullandığı ve yaklaşık 600 hanenin bulunduğu Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası yolunda, Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık 2 aydır çalışma yapılıyor. Mevcut yolun yanı sıra Altınyaka (Gödene) Mahallesi'nden de ulaşımı sağlamak için yürütülen çalışmalarda, bugüne kadar yaklaşık 25 kilometrelik yolda genişletme, onarım ve bakım, heyelan nedeniyle kapalı olan bölümlerin açılması ve yağmur suyu tahliyesi için büz konulması işleri yapıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Karagöl Yaylası'nın ilçe merkezine yakın olması dolayısıyla cazibesinin yüksek olduğunu belirterek, daha önce ulaşımı sağlayan yolda kışın meydana gelen heyelanlar nedeniyle bir kısmının trafiğe kapalı olduğunu vurguladı. Yolun trafiğe kalıcı bir şekilde açılması ve bundan sonraki heyelanlardan etkilenmemesi için ekiplerin yolda kapsamlı bir çalışma yürüttüğünü kaydeden Başkan Çetinkaya, şöyle dedi:

"Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yaklaşık 2 aydır Karagöl Yaylası yolunda yoğun çalışma yürütüyor. Çalışmalarda heyelan nedeniyle kapalı olan bölümlerin açılması, bozulan bölümlerin onarımı, genişletme ve yağmur suyu tahliyesi için büzlerin konulması yapılıyor. Çalışma sürdürülen yolun toplam uzunluğu yaklaşık 25 kilometre. İnşallah vatandaşlarımızın yaylaya çıkma zamanından önce çalışmalarımız tamamlanmış olacak."


HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Tarihi konak emin ellerde

FİNİKE'deki aile mirası binaya 4'üncü kuşak ev sahipliği yap..

Antalya’da şampiyonluk kutlaması

- GALATASARAY'ın şampiyonluğu garantilemesinin ardından Anta..

Subaşı'dan Gezi yorumu: Devlet gençleri silindir gibi ezdi

Subaşı, “Gezi olaylarında ihtilal yok, darbe yok gençl..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz