Gençler ödüllerini aldı

1481 gün önce eklendi 31 Mayıs 2015, 10:46

MANAVGAT Belediyesi'nin düzenlediği 'Gençlerin Gözünden Manavgat' temalı şiir, fotoğraf, sosyal sorumluluk projesi yarışmasında başarılı olan öğrenciler, sunucu, yazar ve televizyon programcısı Metin Uca'nın da bir söyleşiyle katıldığı gecede ödüllerine kavuştu.


Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan ödül törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, öğrenciler, aileleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Fuayede yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri de sergilendi.

Törende konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, her şehrin, sosyal yaşamı, tarihi ve folklorik değerleriyle zenginleştiğini belirterek, "Bu zenginliğin ölümsüzleştirilmesi için yazılı ve görsel kaynaklara gerek vardır. Gelecek nesillere aktarabildiğimiz her şey kültürümüzü gelecek kuşaklar için kaydeder. Bu kaydı en iyi gençlerimizin yapacağına inandık. Toplum olarak, gençleri bir çok alanda bastırmaya çalışmışız, hayallerinin önüne geçmişiz, 'sen daha küçüksün' demişiz. Hep ötekileştirmiş ve ötelemişiz. Biz de bu öğretilerimizden sıyrılarak gençlere 'şiir, fotoğraf ve hayata geçirmek istedikleri sosyal projeler üzerinden kendilerini ifade imkanı verelim' dedik. Onların hayallerini, nasıl bir Manavgat istediklerini ortaya koymalarını istedik ve çok güzel eserler çıktı" dedi.

Daha sonra Başkan Sözen, sosyal proje dalında 'Kitap Okuma Işığı' adlı çalışmasıyla 1'inci olan Fatih Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Ayşegül Yıldız'a dizüstü bilgisayar hediye etti. Törende dereceye giren diğer öğrenciler de ödüllerini aldı.

Ödül töreni sonrasında Metin Uca, 'Hakuna Matata' adlı tek kişilik gösterisini sahneledi. Günlük yaşamdaki olayları, biriktirdiği gazete küpürleriyle mizahi bir dilde anlatan Metin Uca, kimi zaman güldürdü, kimi zaman düşündürdü. Uca, oyun çıkışında hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.


HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Festival alkışlarla sonlandı

ANTALYA Devlet Tiyatrosu'nun (ADT) ev sahipliğinde bu y..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz