Elvan turizmciler ve esnaf odası üyeleriyle buluştu

1482 gün önce eklendi 30 Mayıs 2015, 17:14

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, Antalya 1'inci sıra milletvekili adayı Lütfi Elvan, Alanya'da esnaf odası üyeleriyle buluştu.

Seçim çalışmaları kapsamında Gardenia Otel'de turizmcilerle ardından da Alanya Minibüsçüler, Servisçiler ve Otobüsçüler Odası üyeleriyle bir restoranda bir araya gelen Eski Bakan Elvan, burada oda üyelerinin istek ve şikayetlerini dinledi. Yemeğe Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, milletvekili adayları Sena Nur Çelik ve İbrahim Aydın da katıldı.

Toplantıda konuşan Elvan, Ak Parti olarak gece gündüz çalıştıklarını ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Toplam 13 yıllık süreçte bölünmüş yollar yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirten Elvan, "Biz yaptıklarımızı 80 yılda yapılanlarla kıyaslıyoruz. Bizden önceki 12- 13 yılla bizim dönemimizdeki 12- 13 yılı kıyaslamıyoruz. Biz, 2003- 2015 yılı ile cumhuriyetimizin kuruluşundan 2003 yılına kadar dönemde yapılanları kıyaslıyoruz. 80 yılda 60 bin 100 kilometre yol yapıldı. Biz 13 yılda bunun 3 katını gerçekleştirdik. 80 yılda 26 yapıldı, biz 13 yılda 29 havalimanı yaptık. Şu anda inşası devam eden havalimanları var. İnşallah Antalya'ya 3'üncü havalimanını açacağız. Açılmaz denilen Gazipaşa'yı da açtık ve şimdi 1 milyon yolcu hedefi var. Ayrıca büyük uçakların da inmesi için çalışmalar var" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de "Bu hizmetler çalışınca oluyor. Bu yatırımların hepsi başta turizm olmak üzere tüm sektörlerimizin önünü açacak olan projeler. Bu projelerin önünü sizler açacaksınız. Önce geleceğimizi düşüneceğiz. Eğer 7 Haziran'da güçlü bir siyasi irade ortaya koyabilirsek. O zaman bu projeleri gerçekleştirme imkanı buluruz" diye konuştu.


HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
Tanju Çolak'la seçim turu

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mustafa Köse ile seçi..

HDP'li Buldan’ın çiftetelli sözü

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Antalya'da partisinin K..

Seçim değil açık artırma

Karaöz'deki toplantıda konuşan Ak Parti Milletvekili Aday..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz