CHP'li adaylardan Demre çıkarması

1507 gün önce eklendi 30 Mayıs 2015, 14:10

ANTALYA'nın Demre İlçesi'ne gelen CHP milletvekili adayları, Demre'ye çıkarma yaptı.


CHP Antalya milletvekili adayları Mustafa Akaydın, Figen Çalıkuşu, Rafet Zeybek, Nusret Bayar, Deniz Filiz, Sevindik Gizli, Cavit Arı ve İbrahim Keser, Demre'de seçim çalışması yaptı. CHP İl Başkanı Semih Esen ve Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ın eşlik ettiği adaylar, Beymelek Mahallesi'nden başlayan konvoyla ilçeye geldi. Cumhuriyet Alanı'nda kurulan platformda İlçe Başkanı Mehmet Sarıoğlu tek tek sahneye çağırarak adayları tanıttı.

'HER SEÇİMDE HAVALİMANI YALANINI ATIYORLAR'

Burada konuşma yapan Nusret Bayar, Ak Parti'yi eleştirdi. Bayar, "AKP'nin vaatleri havada uçuşuyor. Demre- Finike arasına Türkiye'nin ikinci tünelini yapacaklar. 5 milyon yolcuya hizmet veren havalimanı yapacaklar. İkinci yat limanı yapacaklar. Kardeşim 13 yıldır neredeydiniz? Siz 13 yılda duble yol olarak Tekirova'ya kadar geldiniz. Ortada plan yok, proje yok. 8 kilometre tünel palavrası var. 2009 yerel seçimlerinden önce, Demre Stadı'na helikopterler müsteşarlar getirdi. Havalimanı için karadan ve havadan inceleme yaptılar. 'Uygun bir yer yok' dendi ve dosya kapandı. Her seçim öncesi havalimanı yalanını ortaya atıyorlar. Siz önce çiftçiyi kalkındırın. Demreli üreticinin bankalara olan borçlarını, Demre Ovası'nın yarısı satılsa ödenir mi acaba? Bu mu sizin kalkınmanız, bu mu sizin büyümeniz?" dedi.

Figen Çalıkuşu da konuşmasında, "Bunların sınavları yolsuzlukla dolu, eğitimi yaz boz tahtasına çevirdiler. Bu ülkede hukuk ve adalet yok oldu. Bu ülkede hırsızlar değil, hırsızı yakalayan polisler, hırsızı yargılayan savcı ve hakimler tutuklanıyor" diye konuştu.

'MADENLERİ BABALARINIZ MI BIRAKTI?'

Mustafa Akaydın ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'ya her gelişinde kendisi hakkında konuştuğunu belirterek, şöyle dedi:

"Evet, ben kul hakkı yemedim. Yolsuzluk yapmadım. Bana bir tek yolsuzlukla suçlanan CHP Genel Başkanı söyleyin. Ama sizin dosyanızda 17- 25 Aralık var. Sizin dosyanızda suçsuz yere yatırıp, hayatlarını söndürdüğünüz subayların ahı var. Ayakkabı kutularında yolsuzluk yapan bakanlarınız var. Ağızlarını açtılar mı 'bunların bu ülkede bir çivisi yok' diyorlar. Sizin satarak har vurup harman savurduğunuz Ereğli, Karabük, İskenderun demir çelik fabrikalarını, şeker fabrikalarını, Sümerbank fabrikalarını, limanları, Et Balık Kurumu, yem sanayi fabrikalarını kim yaptı? Karış karış sattığınız bu ülkenin topraklarını, madenlerini babalarınız mı bıraktı size?"

Mitingin ardından CHP Demre Seçim Bürosu'nun açılışı yapıldı.


HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
CHP'li aday, Cumhurbaşkanı hakkında tedbir istemiyle AYM'ye başvurdu

ANTALYA'da CHP'nin 6'ncı sıradan milletvekili adayı olar..

En fazla seçmen Muratpaşa’da

BATI Akdeniz'de 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinde 8 ..

Tütüncü tapu dağıttı

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşil Antalya Sanatkar..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz