Arçelik işçileri sendikadan istifa etti

1481 gün önce eklendi 31 Mayıs 2015, 16:35
- BOLU'daki Arçelik fabrikasında çalışan yaklaşık 350 işçi, yetkili sendika Türk Metal'i protesto ederek toplu halde istifa etti.

Bolu'da kurulu bulunan Arçelik Pişirici Cihazlar Fabrikası'nda çalışan işçiler yetkili sendika olan Türk Metal'i protesto etti. Geçtiğimiz hafta fabrika çıkışında alkışlarla sendikaya tepki gösteren işçiler bu kez de kent merkezindeki Karaçayır Parkı'nda bir araya geldiler. Parkın girişinde toplanan yaklaşık 350 işçi Türk Metal'e tepki gösterdiler. İşçiler adına konuşma yaparak taleplerini dile getiren işçilerden Suat Bayar, eylemi tabana yaymak için işçilerden oluşan bir grup oluşturarak üst yönetimi bildireceklerini belirterek, "Bilgi kirliliğini önlemek için her birimden arkadaşlar seçtik. Onlar üzerinden bilgi paylaşımı yapılacak. Türk Metal işyerlerinden bir şekilde süpürülecek. Tofaş bitirdi, bir çok fabrika bitirdi biz de burada bitireceğiz" dedi.

İşçiler daha sonra oluşturulan masada E-Devlet aracılığıyla istifa dilekçelerini sendikaya gönderdiler. İşçiler eylemin ardından olaysız dağıldı.
HaberAntalyadan Twitter Adresimiz
BENZER HABERLER
İşçiler mahkemenin kararını halaylarla kutladı

MALTEPE Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde DİSK'e bağ..

Bıçaklanarak öldürülen üniversiteli Halil toprağa verildi

- BURSA'da, omuz atma nedeniyle tartıştığı öne sürülen 24 y..

Tramvay otomobili biçti: 2 yaralı...

İSTANBUL Bahçelievler'de tramvay yolundan geçmeye çalışan ot..

YORUMLAR
YORUM YAZ
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Yorumunuz