• CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLARA DİKKAT
  • Bahreyn´e sigara ihracatında ´izah gerektiren´ artış
  • Şifalı balıklar sezon açtı
  • Sağlıkçılar böyle eğlendiler

Oto yıkama tabancası vücuduna saplandı

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde araç yıkadığı sırada dengesini kaybedip düşen 55 yaşındaki Şevki Çakmak'ın koltuk altından girip omzundan çıkan oto yıkama tabancasının metal kısmı, ameliyatla çıkarıld Geçen pa..

28 Mayıs 2015, 01:48

Minik Zeynep ilik nakli için Antalya'ya geldi

DİYARBAKIR'ın Ergani İlçesi'nde oturan Safinaz- Metin Kaçar çiftinin ilkokul birinci sınıfa giden lösemi hastası kızları 6 yaşındaki Zeynep Kaçar, Almanya'da bulunan iliğin nakledilmesi için dün gece ailesi ve öğretmeni..

28 Mayıs 2015, 11:56

Poyraz bebek 'mavi ışık'tan kurtulmak için yeni bağışçı bekliyor

ANTALYA'da, hastalığı nedeniyle günde 12 saat mavi ışıkta kalan 6 aylık Poyraz bebek için verici olmak istediklerini söyleyen 25 kişinin bağış için uygun olmadıkları tespit edilince, yeniden bağışçı arayışı başladı. ..

28 Mayıs 2015, 11:54

Kanser Cerrahisinin ünlü isimleri Antalya'da

Kanser Cerrahisinin ünlü isimleri Antalya'da Dünyada, her yıl yaklaşık 15 milyon kişi kansere yakalanıyor. Kanserdeki artış hızına bağlı olarak gelecek 10 yılda, 20 milyon yeni kişiye kanser tanısı konulacağı öngörülüyor. Ka..

26 Mayıs 2015, 12:24

“2 YAŞ ALTI VE YENİDOĞAN DÖNEMİ SÜNNETİNE DİKKAT!”

“2 YAŞ ALTI VE YENİDOĞAN DÖNEMİNDE SÜNNETE EĞİLİM ARTIYOR” Günümüzde 2 yaş altı ve özellikle yeni doğan döneminde sünnet yapılmasına artan bir eğilim olduğunu söyleyen Op. Dr. Selim Demirezen, “Bu döneml..

26 Mayıs 2015, 12:22

Obezite ömrü kısaltıyor

Obezite, Türkiye'de ve tüm dünyada pek çok kronik hastalığa yol açarak yaşamı tehdit eden önemli bir sağlık sorunudur. Pek çok kronik hastalığın en önemli nedeni olan aşırı kiloların kontrol altına alınması, yalnızca estetik ..

26 Mayıs 2015, 11:55

D vitamini eksikliği kansere yol açabilir

D vitamini eksikliği başta kanser olmak üzere; diyabet, hipertansiyon, kalp hastalığı, sık enfeksiyon, romatizmal hastalıklar, kronik yorgunluk ve depresyon gibi birçok önemli sağlık soruna neden olmaktadır.Vücuttaki D vitami..

26 Mayıs 2015, 11:47

Çöp konteynırları tek tek ilaçlı köpükle dezenfekte ediliyor

Döşemealtı Belediyesi çevre duyarlılığına yönelik bir adım daha atarak çöp konteynarlarının çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve kara sinekle mücadele etmek amacıyla yerinde hijyen çalışmaları başlattı. Antalya'nın Merk..

26 Mayıs 2015, 11:40