Babacan: Muhalefetin vaatleri Türkiye'yi Yunanistan'ın durumuna düşürür

- BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, İzmirli işadamlarına konuştu, 'siyasi istikrar' ve 'güven' vurgusu yaptı. Babacan, seçim öncesi muhalefet partilerinin emekli maaşları ve asgari ücret vaatlerinin Türkiye'yi borç batağındaki..

27 Mayıs 2015, 07:00

Ordu - Giresun Havalimanı'nda çalışmalar devam ediyor

- CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle geçen cuma günü hizmete giren Ordu-Giresun Havalimanı'nda eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar devam ediyor.Türkiye'nin ve Avrupa'nın..

27 Mayıs 2015, 04:40

Bursa'da otomotiv ve tekstil sektörünü buluşturan toplantılar başladı

- BURSA'da düzenlenen Tekstil ve Otomotiv Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları başlantı. Toplantının açılışında konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ar-Ge ve inovasyonun Türkiye için önemine değinerek, "Alın teri..

27 Mayıs 2015, 02:00

Ekonomik güven endeksinde toparlanma Mayıs'ta da sürdü

- Ekonomik güven endeksindeki, Mart ayındaki sert düşüşün ardından, Nisan'da başlayan toparlanma, perakendedeki canlanmanın etkisiyle Mayıs'ta da sürdü.

27 Mayıs 2015, 10:20

Gaziantep’te Ekonomi Forumu toplantısı

- GAZİANTEP'te Ekonomi Bakanlığı ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından 'Ekonomi Forumu' toplantısı yapıldı.İhracatçılar Birliği'nde düzenlenen foruma; Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Gaziantep Büyükşeh..

27 Mayıs 2015, 01:30

Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün: Bütün arkadaşlarımızı üretime davet ediyorum

- BİR grup işçinin fabrika kapasında bekleyerek işbaşı yapmadığı Ford Otosan Gölcük Fabrikası'nda tam kapasite olmasa da üretim devam ederken, Fabrika Genel Müdürü Haydar Yenigün ilk kez açıklama yaptı. Yenigün, memleket olar..

26 Mayıs 2015, 07:15

Kapıkule'de kuyruk çilesi

- EDİRNE'de taşıdıkları ihracat yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen TIR'lar, Bulgaristan'da işlemlerin yavaş yapılması nedeniyle 4 gündür kuyruktaki bekleyişlerini sürdürüyor. Edirne Beled..

26 Mayıs 2015, 02:45

ICBC: Tekstilbank Avrasyalı olma stratejilerini izleyecek

- Çin merkezli Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC) Yönetim Kurulu Başkanı Jiang Jianging, "Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra, Tekstilbank, yerel koşullara dayalı, Çin sermayelerine odaklı, etraf..

26 Mayıs 2015, 08:50

Ford Otosan'dan direnişi sürdürenlere; Mazereti olmadan işbaşı yapmayanlarla yollarımız ayrılacak

- BURSA'daki Renault ve Tofaş fabrikalarında başladıktan sonra bazı otomotiv ve metal sektöründeki firmalara da yansıyan işçi eyleminin sıçradığı Ford Otosan Gölcük ve Yeniköy Fabrikalarında bir grup işçi hala işbaşı yapmadı...

25 Mayıs 2015, 06:40

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Zengin olmanın yolu girişimcilikten geçiyor

- TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, dünya artık ülkelerin gücünün topla tüfekle değil zenginlikle ölçüldüğünü ve zenginliğin ölçüsünün girişimcilik olduğunu belirterek, "Hangi mesleğ..

25 Mayıs 2015, 05:45